Collegium Balticum cb.szczecin.pl

Collegium Balticum

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum to jedna z najbardziej uznanych prywatnych uczelni województwa Zachodniopomorskiego. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie to pewność wysokiej jakości kształcenia specjalistów o profilu praktycznym. Uczelnia specjalizuje się w kształceniu na kierunkach: Pedagogika, Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Informatyka. W chwili obecnej Collegium Balticum prowadzi rekrutację zimową, która będzie trwać do końca lutego. Zajęcia rozpoczną się już w marcu.

Atutem Collegium Balticum jest fakt, że kształci swych studentów praktycznie, a nie jedynie teoretycznym. Nieustannie rozszerza spektrum działalności oraz w elastyczny sposób reaguje na potrzeby rynku pracy i stawia na kierunki oraz specjalności, po ukończeniu których absolwenci mogą liczyć na ciekawą oraz satysfakcjonującą pracę. Specjalistyczna wiedza praktyczna; wykłady z aktywnymi zawodowo profesjonalistami, doświadczonymi praktykami; uczciwe i transparentne warunki kształcenia; brak ukrytych kosztów; niewysokie czesne oraz zaangażowanie uczelni w działania dla lokalnych społeczności powodują, niezmiennie od wielu lat zainteresowanie działalnością oraz ofertą uczelni. Biuro Projektów Międzynarodowych SSW Collegium Balticum właśnie rozpoczyna wiele kolejnych międzynarodowych projektów edukacyjnych, stwarzając tym samym lokalnym przedsiębiorcom szanse zatrudnienia pracowników, partnerów biznesowych i rynków zbytu.

W procesie kształcenia swoich studentów SSW Collegium Balticum wykorzystuje z wiedzy praktyków. Dzięki temu studenci mogą zaznajomić się z konkretnymi rozwiązaniami stosowanymi aktualnie przez specjalistów w swoich dziedzinach. Ponieważ uczelnia stale monitoruje sytuację na rynku pracy, elastycznie dostosowuje swój program do wymogów przedsiębiorców, którzy poszukują pracowników wśród słuchaczy wyższych uczelni. Efektem tego jest fakt,że wielu studentów Collegium Balticum łączy naukę z pracą. Tym co sami słuchacze studenci doceniają w największym stopniu, jest unikanie w programach nauczania kwestii, które z punktu widzenia przyszłego zawodu są nieistotne, bądź drugorzędne.

W planach SSW Collegium Balticum jest otwarcie kolejnych kierunków, mowa między innymi o kosmetologii i fizjoterapii – których program jest konsultowany z lokalnymi przedsiębiorcami. Każdy przyszły student jest zainteresowany tym ile będzie to kosztowało. Warto więc napisać o atrakcyjnych rabatach w opłatach czesnego. Do aktualnych promocji należy możliwość uzyskania jednego czesnego gratis. Istnieje również ewentualność uzyskania zniżki za cały okres studiów magisterskich dla przedstawicieli służb mundurowych, zapisujących się na studia indywidualnie. Więcej informacji a także inne możliwości zniżek warto sprawdzić na witrynie internetowej Collegium Balticum (www.cb.szczecin.pl). Także tam znajdują się wszelkie informacje o kierunkach zimowego naboru. Od strony ogólnej zaś warto powiedzieć, że pierwszy ze wspomnianych kierunków naboru zimowego, tzn. Informatyka, to specjalizacja zorganizowana na miarę wymagań nowoczesnego społeczeństwa technologicznego.

Absolwenci znajdują zatrudnienie w prestiżowych przedsiębiorstwach już w trakcie studiów. SSW Collegium Balticum zapewnia swoim studentom specjalistyczną oraz unikatową wiedzę w obszarze programowania (nowoczesne języki oraz środowiska programistyczne), testowania oprogramowania, technologii internetowych lub administrowania chmurami danych, projektowania systemów dedykowanych dla przemysłu Automotive oraz branży medycznej, stosowanie specjalistycznych sterowników lub mikrokontrolerów.

Mówiąc wprost, perspektywy zawodowe naszych absolwentów są praktycznie nieograniczone. Absolwent kierunku uzyskuje tytuł inżyniera a także pewny i dobrze płatny zawód.

Nazwa firmy: Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Adres: ul. Mieszka I 61c, 71-011 Szczecin, zachodniopomorskie

Telefon: 91 483 81 62

Strona internetowa:


Mapa dojazdu:

Opublikowano: 06.11.2020